Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września w naszej szkole odbyło się gminne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniowie po dwóch miesiącach odpoczynku, wypoczęci, opaleni i pełni energii wrócili do szkoły.

Klasy II-IV spotkały się ze swoimi wychowawcami na uroczystej akademii o godzinie 8.30, a klasy starsze o godzinie 9.30. Natomiast na godzinę 12.00 zostali zaproszeni włodarze naszego miasta, dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych, nauczyciele, a także najmłodsi uczniowie z klas pierwszych wraz z rodzicami oraz wychowawcami. Gospodarzem uroczystości był dyrektor naszej szkoły pan Marek Tobiasz, który powitał zaproszone osoby.

Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny nawiązujący swoją tematyką do obchodów 770-lecia Kluczborka. Autorką tekstu jednej z piosenek o naszym mieście jest uczennica klasy 7b Martyna Mączka. Wystąpili uczniowie z klas: IIIA (integracyjnej), VIA (integracyjnej), VIB, VIC, VIIB oraz chór szkolny. Na saksofonie zagrał uczeń kl.VIB Karol Marciniszyn. Ciekawą postacią, która pojawiła się w programie, był Kluczborek, a zagrała go uczennica kl.VIC Wiktoria Juźwiak, natomiast rycerzami zostali uczniowie klasy VIA i VIB Mikołaj Gocha i Karol Piasta, a księżniczką Emilia Kukuła z klasy VIB.

Był to bardzo emocjonujący i stresujący występ przed tak szeroką publicznością. Młodzi artyści otrzymali mnóstwo braw, ponieważ włożyli dużo serca i czasu w przygotowanie tego programu. Na pewno o wielu z nich jeszcze usłyszymy.

Nowy rok szkolny został uroczyście i kolorowo zainaugurowany przez pana burmistrza, który otworzył ogromne pudło z czternastoma balonami, symbolizującymi czternaście szkół i przedszkoli w naszym mieście.

Wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i opiekunom oraz pracownikom administracyjnym życzymy dużo zdrowia, siły, wytrwałości, a uczniom cudownego nowego roku szkolnego 2023/24.

Dziękujemy pani Małgorzacie Maciagowskiej za piękny fotoreportaż z uroczystości.

Urszula Baron-Gocha, Marlena Oszczypko, Małgorzata Pajor, Halina Frąsiak-Czumałowska