Zawody w Opolu 17.06.2023 UKS JUNIOR

17 czerwca 2023 roku w Opolu uczniowie naszej szkoły Jędrzej Stelmach (kl. VI) będący jednocześnie członkiem Wojewódzkiej Kadry Pływackiej i Weronika Fartuszyńska (kl. VIII) brali udział w Wielkim Finale Grand Prix Opolszczyzny 2023.

Na tych zawodach nasz kadrowicz zdobył srebro na 100 m stylem klasycznym! Wielkie gratulacje!

W tym dniu Jędrek odebrał z rąk olimpijczyka Zbigniewa Januszkiewicz bluzę z wojewódzkiej kadry. Taką też otrzymała Oliwia Janas, która w tym dniu od rana walczyła już w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rozdane zostały także powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu, w której Jędrek i Oliwia znaleźli się po raz drugi!

Statystyki medalowe oraz wyniki ogólne za wszystkie cztery edycje Grand Prix Opolszczyzny w sezonie pływackim 2022/2023 dla uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:
Srebrnym medalistą w kategorii chłopców 2010 w naszym województwie został Jędrzej Stelmach
Brązową medalistką w kategorii dziewcząt 2010 w naszym województwie została Oliwia Janas
Brązową medalistką w kategorii dziewcząt 2008 w naszym województwie została Weronika Fartuszyńska.

Nie jest tajemnicą, że Jędrzej, Oliwia i Weronika trenują pod okiem naszego nauczyciela Krzysztofa Kilińskiego, który szkoli pływaków pod szyldem UKS JUNIOR Kluczbork.

Ogromne gratulacje dla zawodników i podziękowania dla trenera za motywowanie, zaangażowanie i chęci do działania!