Wycieczka do Opola!

😀😀😀
W dniu 10 maja uczniowie klas pierwszych, w tym klasa 1d, odwiedzili opolski ogród zoologiczny. Z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się, że zajmuje on ponad 30 ha i znajduje się w nim ponad 1000 zwierząt reprezentujących 227 gatunków, w tym goryle nizinne oraz uszanki kalifornijskie. Na własne oczy widzieliśmy, jak opiekunowie zwierząt zajmują się nimi, bawią, czy karmią. Pogoda była bardzo ładna, więc bez pośpiechu spacerowaliśmy alejkami ogrodu, oglądając nie tylko zwierzęta, ale również podziwialiśmy różnorodność drzew i roślin. Oczywiście był czas na odpoczynek, drugie śniadanie oraz pyszne lody. Pomimo iż bardzo skrupulatnie pilnowaliśmy trasy nie zdążyliśmy odwiedzić wszystkich zwierząt i miejsc, które oferowało ZOO. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
A oto relacja z wycieczki uczniów klasy 1d i opiekunów Beaty Kot i Anny Smerd.