Zakładkowy zawrót głowy

Za nami kolejne zadania z projektu Mistrzyni Szymborska. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie zakładkowej, nawiązującej oczywiście do twórczości i postaci poetki.
Wymień się zakładką do książki!

Wisława Szymborska powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Ta zabawa będzie jeszcze piękniejsza, jeśli do książki, która właśnie czytasz, włożysz oryginalną, nietuzinkową zakładkę.

Akcja objęła całą Polskę, a zasady jej były bardzo proste.
Zgłoszona do akcji szkoła miała wykonać w dowolnej technice zakładkę do książki. Mile widziane były zakładki z wybranym cytatem naszej Noblistki, dzięki czemu jeszcze bardziej popularyzowano jej poezję. Szkoła, która zgłosiła się do projektu, była zobowiązana do przesłania co najmniej trzech zakładek do innych placówek, biorących udział w akcji.

Zakładki wykonali uczniowie klas 4a, 4c i 8b , prace zostały wysłane do wskazanych szkół, a my otrzymaliśmy piękne zakładki z innych szkól. Te można obejrzeć w sali nr 15g.

Świetna zabawa została połączona z nauką.
Bożena Dąbrowska