Wojewódzkie biegi przełajowe

W dniu 14 kwietnia w Dąbrowie niemodlińskiej, odbyły się finały wojewódzkie w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody zawsze odbywały się w Lasocicach, chyba od tamtego roku zostały przeniesione do Dąbrowy. Cała impreza odbywała się koła Zamku wybudowanego w latach 1615-1617, w otaczającym go pięknym parku. Zamek w Dąbrowie stanowi przykład jednej z nielicznych na Opolszczyźnie rezydencji w stylu renesansowym z dekoracyjnymi elementami obronnymi. Trzeba przyznać , że teren do biegania trudny, z podbiegami pod górę, do tego rozmokły po deszczach.
Cała oprawa imprezy przebiegała sprawnie, startowały dzieci, młodzież szkolna i licealna.

Biegi odbywały się w kategoriach rocznikowych. Naszą szkołę PSP 5 w Kluczborku reprezentowali: Emilia Pianka, Milena Paszek, Marcel Sieniecki.

W roczniku 2009 – 2008 chłopców wystartowała bardzo liczna grupa zawodników bo aż 74. Na starcie ciężko było utrzymać dobrą pozycję wyjściową, a do przebiegnięcia było 1000 metrów po trudnym terenie. Marcel bardzo dobrze sobie poradził, na trasie dużo nie stracił na metę przybiegł 47.

W roczniku 2009 – 2008 na dystansie 800 m wystartowało około 55 zawodniczek, Milena pobiegła bardzo dobrze, przybiegając na metę jako 25.
Bardzo dobrze na dystansie 800 m pobiegła w roczniku 2010 -2011 Emilka Pianka, na 60 startujących zawodniczek , na metę przybiegła jako 25.

Występ naszych reprezentantów uważam za rewelacyjny, startowali z kolegami z innych szkół z całego województwa opolskiego oraz zawodnikami z klubów i pokazali klasę. Gratuluję M. Maciągowska

Zdjęcia Maja Rubin, zapraszam do pooglądania.