POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

W dniu 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kluczborku, odbył się powiatowy Konkurs wiedzy o sporcie POLSKI SPORT. Organizatorami byli panowie: Mistrz Polski kibiców sportowych Adam Sokołowski, radny miejski Krzysztof Adamski i gospodarze PSP2 w Kluczborku. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar i Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Publiczną Szkołę Podstawową Nr 5 w Kluczborku reprezentowali uczniowie klasy 5b: Jakub Adamski, Jakub Begar, Bartek Mokrzycki, Krzysztof Woś.

Konkurs odbył się w dwóch etapach eliminacyjnym i finałowym. W pierwszym etapie zawodnicy mieli w ciągu 30 minut odpowiedzieć na 30 pytań, szóstka awansujących do Finału w tym samym czasie na 20 pytań.

Po etapie I, zanim sędziowie sprawdzili testy, miłym akcentem były opowieści Pana Adama Sokołowskiego o swoich konkursach i znajomościach ze sportowcami z całego świata, tylko pozazdrościć.

Wśród finalistów nie zabrakło naszych chłopców. W ogólnym podsumowaniu Konkursu: Jakub Adamski zajął II miejsce, Jakub Begar V miejsce.

Gratuluję całej czwórce, a Jakubowi Adamskiemu „pudła”. M. Maciagowska