Wizyta uczniów klasy 2d w MiGBP w Kluczborku!

😃😃😃
W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy 2d (integracyjnej) udali się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku na lekcję biblioteczną nt. plotki.
Zajęcia realizowane były w oparciu o książkę pt. „Jabłka pana Peabody’ego”, autorstwa amerykańskiej piosenkarki Madonny.
„Jabłka pana Peabody’ego” to bardzo mądra i pouczająca książka, której morał na długo pozostaje w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Madonna udowodnia bowiem czytelnikowi, że nawet zwykły stragan może być pretekstem do opowiedzenia niezwykłej historii.
Podczas zajęć uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że raz puszczonej plotki nie da się już zatrzymać, a wyrządzonej w ten sposób krzydy nie sposób naprawić.

Uczniowie mieli również możliwość poczytać w czytelni. Sięgnęli po ciekawe książki i zdeklarowali, że na pewno tujaj wrócą.
Na zakończenie spotkania czekała na dzieci ciekawa zabawa i wspólne pamiątkowe zdjęcia z Paniami prowadzącymi.
Dziękujemy za spotkanie, do zobaczenia niebawem!
😃😃😃
A. Żywica