„Bezpieczeństwo w Sieci” – warsztaty w bibliotece

30 marca 2023 r. w Filii PBW w Kluczborku uczniowie kl. VI A z p. A. Smerd wzięli udział  w warsztatach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Uczniowie samodzielnie i w grupach wykonywali zadaniapodczas których dowiedzieli się między innymi gdzie przechowywać dane, aby były one bezpieczne, jak nie dać się oszukać, dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w sieci, nie udostępniać w sieci prywatnych informacji oraz dlaczego nie hejtujemy, a szanujemy innych użytkowników Internetu. Zajęcia zwiększyły kompetencje cyfrowe uczniów, zaczynających samodzielną przygodę z zasobami internetowymi. Wspólna praca i zabawa dała wszystkim sporo radości i zainspirowała do przemyśleń oraz dalszych dyskusji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.