TYDZIEŃ KODOWANIA

W dniach 5.12.22r.-9.12.22r.  nasza szkoła wzięła udział w 10 edycji Codeweek pod hasłem ,,Myślę, rozumuję, programuję.
Tydzień Kodowania to wspólna przestrzeń dla nauczycieli, uczniów i wszystkich osób zainteresowanych technologiami cyfrowymi oraz kodowaniem. To tydzień w którym uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 mogą poznać nowe pomysły, tworzyć coś wspólnie, zdobywać nowe umiejętności i dzielić się doświadczeniami. To okazja do tego, by uczniowie oswoili się z technologią gdzie tworzymy edukację przyszłości. Wszystkie technologie cyfrowe opierają się na kodzie. Nauka programowania zapewnia uczniom przewagę w tym cyfrowym świecie – dzięki czemu pomaga go kontrolować, zmieniać, a nawet ulepszać.
Uczniowie klas 1-3 na Edukacji Informatycznej a klas 4-8 na Informatyce i Technice ćwiczyli kodowanie na stronach Code.org i Blockly.games jak również w programach Scratch i Baltie tworzyli  projekty, gry, animacje czy programy rysujące figury. Zajęcia odbywały się również bez użycia komputerów na planszach i kartkach papieru, gdzie uczniowie odkodowywali rysunki lub je kodowali. Dużo radości i nauki dało uczniom poruszanie  Robotami Photon Edu na matach edukacyjnych i przejście kolejnych zadań i  etapów trudności.
Tydzień kodowania na pewno pomógł  uczniom lepiej zrozumieć otaczający świat
jak i  zrealizować swoje cyfrowe pomysły oraz  zyskać praktyczne umiejętności
na całe życie oraz  postawić pierwszy kroki na drodze do poznania technologii cyfrowych w  czym pomogli im nauczyciele, którzy przeprowadzili zajęcia p. Beata Kot, p. Krzysztof Kieslich,
p. Beata Lewandowska.