DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W HOSPICJUM W SMARDACH!

W sobotę, 24 września uczennice naszej szkoły należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Beatą Kot i Anną Smerd czynnie uczestniczyły w przeprowadzeniu Dnia Otwartego Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio , odbywającego się w budynku hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych.
Wolontariusze z naszej szkoły pomagali pracownikom hospicjum – witali przybyłych na to wydarzenie gości, rozmawiali z nimi, przybliżali działalność hospicjum oraz pomagali w organizacji poczęstunku dla przybyłych gości.
Udział wolontariuszek w takim wydarzeniu pozwolił poprzez swoje zaangażowanie pomóc organizatorom w przeprowadzeniu takiej akcji, a także uwrażliwił samych wolontariuszy na potrzeby osób starszych, chorych, objętych opieką hospicyjną.
Wieczorem nasze wolontariuszki wraz z pracownikami hospicjum w Kinie „Bajka” przed seansem filmu „Johnny” prowadziły zbiórkę datków na dalszą rozbudowę hospicjum. Zebrano 1388zł.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczennic, które w wolny od zajęć szkolnych dzień poświęciły swój czas i siły, aby pomagać innym i szerzyć idee pomocy drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie.