Powiatowy Cross Rowerowy

W dniu 30 września na terenie kluczborskiego parku, odbył się I Powiatowy Cross Rowerowy. Przybyli zawodnicy z całego powiatu i nie zabrakło reprezentantów z PSP nr 5 w Kluczborku. Uczestnicy startowali w swoi rocznikach, mieli do przejechania trasę 5 kilometrową, tylko chłopcy klas 7 – 8 rywalizowali na 10 kilometrowym odcinku. Pogoda nie była sprzymierzeńcem, ale i nie stanowiła wielkiej przeszkody. Trochę popadało, trochę było zimno, ale chłopcy i dziewczęta byli rozgrzani emocjami i rywalizacją.

Skład reprezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z OI w Kluczborku:

Klasy V – Bartosz Choiński, Mikołaj Gocha, Wojciech Norkowski, Michał Dokupil, Yankiv Damir

Klasy VI – Kacper Salwierz, Jakub Lisiak, Paweł Wenc, Oliwier Jaśniok, Miłosz Sokołowski, Wojciech Paleń, Michał Cichy, Kacper Kokot

Klasy VIII – Michał Sikorski, Oliwier Balicki

Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie, było kilka upadków, ale wszyscy zawodnicy, bez większych kontuzji ukończyli trasę. Na gratulacje zasługuje Paweł Wenc, który pomimo problemów z rowerem ukończył jazdę przekraczając metę pieszo.
Wszyscy nasi chłopcy dali z siebie wszystko, tylko oni mogą powiedzieć jak trasa była trudna. Wszyscy pokonali 5 i 10 kilometrową trasę i niektórzy z nich stanęli na podium.

W ogólnej klasyfikacji klas 5, na podium stanął Michał Dokupil, wywalczył I miejsce.
W klasyfikacji klas 8, II m wywalczył Michał Sikorski, IV m Oliwier Balicki.
W klasyfikacji klas 6, Kacper Salwierz uplasował się na punktowanym V miejscu.