Wycieczka do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego

23 czerwca klasy 5c i 5d pod opieką pań: A Radłowskiej, R. Aleksiejczuk, M. Krupickiej Musiał i B.Lewandowskiej wzięły udział w wycieczce po pięknym Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Podczas wspólnej przechadzki uczniowie poprzez gry i zabawy utrwalali zdobytą na lekcjach wiedzę o gatunkach drzew i roślin. Ćwiczyli również spostrzegawczość oraz umiejętność poruszania się z zawiązanymi oczami czyli bez użycia zmysłu wzroku.
Po przejściu ścieżką od Murowa do Zagwiździa, uczniowie zwiedzili zabytkową Hutę Żelaza. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowiadanej przez kustosza historii huty zwanej też Kluczborską Hutą oraz oglądali znajdujące się tam eksponaty. Zmęczeni lecz z dawką zdobytej wiedzy oraz dobrze dotlenieni, wróciliśmy szczęśliwie do Kluczborka.