Gramy w planszówki, bo to świetna zabawa i nauka. Zachęcamy!

Uczniowie klasy 5b podczas lekcji języka polskiego wykazali się ciekawymi pomysłami, przygotowując gry planszowe po przeczytanej książce „Chłopcy z Placu Broni”. Fascynujące przygody bohaterów, bohaterstwo Nemeczka, motyw przyjaźni, honor i odwaga zainspirowały piątoklasistów do stworzenia świetnych gier.

Projekt zaplanowano na 4 tygodnie. Najpierw przygotowano instrukcje, potem przydzielono obowiązki i zrobiono listę materiałów, wykonano pionki, plansze, karty gry z pytaniami. Pomysły były naprawdę różne, a uczniowie wykazali się kreatywnością.

Gry edukacyjne: zachęcają do dokładnego czytania lektur szkolnych, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą zdolności manualne, uczą odpowiedzialności i pracy w grupie.
Proszę zobaczyć.

Urszula Baron-Gocha