Ciekawa i przydatna lekcja informatyki!

W ramach zajęć Informatyki, uczniowie naszej szkoły uczyli się jak samodzielnie zaprojektować kalendarz na Nowy Rok 2022 w edytorze tekstu MS Word. Podczas projektowania, uczniowie wykorzystywali i pogłębiali swoją wiedzę z poznanych narzędzi programu Word:
– tworzenie dekoracyjnego tekstu WordArt,
– wstawianie i formatowanie tabeli,
– wstawianie i formatowanie grafiki,
– zapisywanie i drukowanie dokumentu.

Podczas pogadanki większość uczniów przyznała, że częściej korzysta z kalendarza na urządzeniach takich jak telefon, tablet czy komputer. W trakcie zajęć stwierdzili jednak, że samodzielne wykonanie kalendarza w formie papierowej bardzo się im spodobało. Uznali, że taki kalendarz po wydrukowaniu można komuś podarować  w prezencie. Z takiego kalendarza może korzystać w domu cała rodzina. Efekty pracy uczniów klasy 8a można obejrzeć na filmie.
Beata Lewandowska