Zbiórka na rzecz 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

Z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 17.01 – 28.01.2022 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę wśród społeczności szkolnej. Do zarejestrowanej i oznakowanej emblematami WOŚP puszki stacjonarnej, do której chętni mogli wrzucać datki. Dochód zgromadzony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w tym roku przeznaczony zostanie na zakup aparatury do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W dniu 30. Finału puszka wraz ze zgromadzonymi w niej pieniędzmi przekazana została do Sztabu Miejskiego WOŚP, mieszczącego się w Centrum Kultury. Po przeliczeniu pieniędzy stwierdzono, iż dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły uzbieraliśmy kwotę 1268,70 zł i 2,37 euro.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ofiarować nawet drobną kwotę na rzecz Wielkiej Orkiestry i w ten sposób pomóc w wyposażeniu ośrodków okulistyki dziecięcej w nowoczesny sprzęt, niezbędny do diagnostyki i leczenia chorób oczu. Poprzez Waszą hojność pokazaliście, że sprawa zdrowia dzieci w naszym kraju, a ogólniej – sprawy ludzi potrzebujących pomocy nie są Wam obojętne i wierzycie w to, iż wspólnymi siłami możemy zrobić coś dobrego dla innych ludzi.
Jeszcze raz – z całego serca DZIĘKUJEMY!