Jak bezpiecznie spędzić ferie? Spotkania policjantów z uczniami klas 1-3!

😊👮👮👮😀

Przed uczniami wyczekiwane ferie zimowe. Jest to czas wyjazdów, spotkań oraz zimowych zabaw na świeżym powietrzu. O tym, na co należy zwrócić uwagę, żeby były one bezpieczne, przypomnieli uczniom klas 1-3 policjanci z KPP w Kluczborku podczas spotkań w naszej szkole.
Podczas pogadanek z uczniami funkcjonariusze przypominali między innymi o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w trakcie zimowego odpoczynku na świeżym powietrzu, a także o zagrożeniach wynikających z zabaw blisko ulicy i wchodzenia na zamarznięte akweny. Spotkania z najmłodszymi, to także doskonała okazja do omówienia zdarzeń, w których ktoś może potrzebować naszej pomocy. Wówczas liczy się każda minuta, dlatego warto znać numer alarmowy oraz wiedzieć co należy powiedzieć by potrzebujący szybko otrzymał pomoc. Uczniowie, w rozmowie z policjantami, wykazali się dużą znajomością tematu. Wierzymy, że wiedza teoretyczna przełoży się na praktykę, dzięki czemu ferie będą dla nich bezpieczne!
Dziękujemy za ciekawe spotkania!
Uczniowie klas 1-3