Karmniki dla podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku!

Podczas grudniowej akcji „Paczka dla seniora” okazało się, że marzeniem seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku są karmniki dla ptaków.

Z okazji Dnia Babi i Dziadka, aby podkreślić szczególny charakter tych dni, wspólnie z uczniami należącymi do szkolnego koła wolontariatu uznaliśmy, że ciekawym upominkiem a jednocześnie rozwijającym zainteresowania podopiecznych byłyby karmniki dla ptaków.

Karmniki zostały wykonane przez woźnych Pana Mirosława i Krzysztofa, natomiast pracami wykończeniowymi polegającymi na pomalowaniu karmników zajęli się wolontariusze.

Przekazane karmniki oprócz bycia upominkiem, będą pełnić funkcję terapeutyczną, polegającą na rozbudzaniu poczucia obowiązku, systematyczności a także zaciekawienia spotykanymi ptakami.

Aleksandra Protter