Uczymy się zmieniać swoje zachowanie!

Ostatnio na lekcjach języka polskiego i lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5b rozmawiali na temat Konwencji o prawach dziecka, a przy okazji Dnia Życzliwości kontynuowano to zagadnienie. Poruszono kwestie związane z sytuacją dzieci kiedyś i teraz, omówiono problemy dzieci i młodzieży w szkole, w rodzinie oraz w grupie rówieśniczej. Dyskutowano o tym, jak zmieniła się sytuacja dzieci na świecie oraz o tym, co trzeba jeszcze zrobić, aby poprawić los polskiego dziecka, ucznia.

Uczniowie podawali przykłady złych zachowań w szkole, w domu, na boisku i podwórku, a także zaproponowali sposoby rozwiązań konfliktów klasowych i rodzinnych.
Wszyscy jednogłośnie doszli do wniosku, że ludziom zdarzają się w życiu złe momenty, ale trzeba je umieć naprawić i podać rękę na zgodę.

Nakręcono filmiki, które pokazują takie złe i dobre sytuacje oraz wykonano prezentację. Autorami prac są: Martyna Mączka z bratem, Oliwia Janas z siostrą Dagmarą. Kuba Lisiak z siostrą Mają, Adam Ptaszek i Bartosz Ciesielski, Wojtek Paleń z siostrami, Michał Wereszczyński i Miłosz Sokołowski.

Urszula Baron-Gocha
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia