Egzamin praktyczny na kartę rowerową – klasa 6A

Uczniowie klasy 6A przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Cele tego egzaminu to: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą: jazdę po łukach, wykonywanie manewrów: skręcanie w prawo, skręcanie w lewo, zawracanie, omijanie przeszkód, wymijanie, włączanie się do ruchu, zatrzymanie, upewnienie się o możliwości jazdy, płynne ruszanie z miejsca, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię i bez podpierania się nogami, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Nad bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwały panie: Beata Lewandowska i Krystyna Muzyka.