Kodowanie to wyzwanie!

Od zarania dziejów robiliśmy wiele rzeczy przy pomocy kamieni, żelaza, papieru czy ołówka. Obecnie żyjemy w innej epoce, w której to kod kształtuje świat. W ramach Tygodnia Kodowania chcemy dać każdemu możliwość odkrycia programowania i dobrej zabawy, z którą się wiąże ta umiejętność. Nauczmy się programowania, aby kształtować naszą przyszłość.

Alessandro Bogliolo,
koordynator zespołu ambasadorów
Europejskiego Tygodnia Kodowania

W dniach 12-22 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek2021 w naszej szkole kolejny raz odbyła się akcja pod hasłem Kodowanie to wyzwanie.
Akcja pozwoliła rozwijać u uczniów kompetencje XXI wieku, takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową. Uczniowie klas młodszych 1-3 oraz starszych 4-8 uczyli się podstaw programowania lub pogłębiali swoje umiejętności tworząc proste programy, historyjki, gry czy komiksy. Uczniowie nie tylko się uczyli, ale również dobrze bawili zdobywają Certyfikat EU CodeWeek2021.
Organizatorzy akcji:

Beata Kot, Beata Lewandowska