Akcja znicz – pomagamy !!!

W czwartek, 28 października, a więc krótko przed Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły zaangażowani w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z nauczycielkami uczestnicząc w dobroczynnym wydarzeniu „Akcja znicz – pamiętamy” udali się wzorem lat ubiegłych na kluczborski cmentarz, by zgodnie z przyświecającym im hasłem pokazać, że pamiętają o tych, którzy już odeszli, a niegdyś stanowili cząstkę naszej lokalnej społeczności.
Na grobach naszych przodków zapalone zostały znicze.
Jest to piękny wyraz troski o lokalne dziedzictwo, bowiem bez pamięci o przeszłości również blaski przyszłości prędko gasną.
Warto zauważyć, iż „Akcja znicz – pomagamy” stała się już naszą szkolną tradycją.
Postawa tych młodych ludzi może stanowić dla nas wszystkich – młodzieży, jak i dorosłych – doskonały przykład pielęgnowania pamięci o zmarłych, o dziedzictwo poprzedzających nas pokoleń, jak i odpowiedzialności za przyszłość, zachowanie własnej tożsamości lokalnej, jak również ponadlokalnej – narodowej. Z całą pewnością możemy być z naszych wolontariuszy dumni, którzy chcą pielęgnować i uszanować pamięć o zmarłych.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji!

Aleksandra Protter
Anna Smerd