Wycieczka szkolna klasy językowej 4b

W zeszły piątek klasa IV b wzięła udział w wycieczce szkolnej po Kluczborku. Spacer rozpoczęliśmy od szkoły. Na ulicy Byczyńskiej uczestnicy poznali pomnik przyrody (aleje Cisów) oraz zobaczyli pomnik ks. dr Jana Dzierżona. Później poznając kolejne zabytki – dawne proseminarium nauczycielskie, wille Kruga, kino Bajka dotarliśmy do Miejskiego Szlaku po zabytkach Kluczborka. Zwiedziliśmy kolejno najważniejsze zabytki miasta, jednocześnie poznając dzieje Kluczborka oraz historię jego najważniejszych mieszkańców. W kościele p.w. Zbawiciela pastor Mateusz Łaciak przedstawił historię kościoła oraz wskazał na różnicę w wierze ewangelickiej i katolickiej. Podczas spaceru nie zabrakło konkursów z nagrodami, które cieszyły się zainteresowaniem młodych uczestników. Po spacerze cała klasa udała się na plac zabaw przy kinie, gdzie czas upłynął im na wspólnych zabawach, umacniając więzi między uczniami. Następnie cała klasa wzięła udział w seansie filmowym – „Lassie, wróć!” – nie zabrakło łez oraz wzruszeń, a film uwrażliwił uczniów na dobro zwierząt i szacunek jaki im się należy. Podsumowaniem wycieczki szkolnej był wspólny posiłek w kawiarni kinowej – „CAFE BWC”, gdzie uczniowie mieli okazję spróbować prawdziwych amerykańskich burgerów oraz podzielić się wrażeniami z filmu podczas wspólnych rozmów.

Pogoda dopisała, atmosfera była świetna, a atrakcji nie zabrakło, więc już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.

Mariola Sobecka – Drozda