Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Dzisiaj 07.10.21r. klasy 4a, 4d, 5b wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do Kamieniska kolo Biadacza. Padał deszcz, było chłodno, ale humory wszystkim dopisywały.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat zbóż i ich wykorzystywaniu w życiu codziennym, a następnie upiekli swoje bułeczki. Zrobili też świeczki z wosku pszczelego.


Podczas spaceru z właścicielem gospodarstwa usłyszeli wiele ciekawostek o maszynach rolniczych i ich wykorzystywaniu w ekologicznych uprawach, a także o roli pszczół w naszym życiu i o zakładaniu pasiek w przydomowych ogródkach. Były też zagadki i zabawy dotyczące zwierząt domowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa psy, owczarki australijskie. Jednak największą furorę zrobiły kozy i kot, który towarzyszył nam przez cały pobyt w gospodarstwie.


Dojenie kóz, przejażdżka na przyczepie traktora oraz ognisko z kiełbaskami i piankami to na pewno niezapomniane momenty naszej wyprawy.


Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że takie lekcje w terenie to niesamowite przeżycie i cudowna integracja. Na pewno powtórzymy taką wycieczkę na wiosnę.


Urszula Baron-Gocha, Zofia Dziaczuk, Magdalena Musial-Krupicka, Aleksandra Protter, Klaudia Lorek