MOJE KORZENIE

Każdy z nas ma rodzinę z ciekawą przeszłością. Trzeba ją tylko odkryć.

Przez cały wrzesień klasa 5b wykonywała projekt na temat „Moje korzenie”.

Uczniowie zbierali informacje o swoich rodzinach, o przodkach. Odbyli wiele rozmów ze swoimi rodzicami, babciami, dziadkami, prababciami, którzy opowiedzieli im rodzinne anegdotki, swoje historie oraz zapamiętane z dzieciństwa ciekawostki. Były łzy wzruszenia, ale i momenty naprawdę wesołe. Albumy ze zdjęciami zostały obejrzane po kilka razy, a pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie cieszyły się największym zainteresowaniem wszystkich oglądających.

Niektórzy z uczniów spędzili na rozmowach z najbliższymi po kilkanaście godzin i stwierdzili, że tak im się ten temat spodobał, że postanowili nadal zgłębiać rodzinne tajemnice i szukać swoich korzeni.

Po zaprezentowaniu prac (albumów, prezentacji multimedialnych, drzew genealogicznych), wszyscy doszli do wniosku, że warto zbierać rodzinne pamiątki, tj. stare fotografie, listy, artykuły prasowe, przedmioty, nagrania z rozmów, bo bez historii danej rodziny nie ma nas i naszej przyszłości.

Dzieci rozbudziły w sobie pasję odkrywcy. Niektórzy będę nadal rozwiązywać rodzinne zagadki i uzupełniać białe karty swoich przodków.

Urszula Baron-Gocha

autor: Nina Stasiak, kl. 5b

KLIK – zobacz prezentację Niny w formacie pptx

 

autor: Adam Ptaszek, kl. 5b

KLIK – zobacz prezentację Adama w formacie pptx

 

autor: Martyna Mączka, kl. 5b

KLIK – zobacz prezentację Martyny w formacie pptx