Spotkanie z cyklu ZACZYTANE OPOLSKIE

14 września br. klasy 5b i 5c wraz z wychowawczyniami Urszulą Baron-Gochą i Renatą Aleksiejczuk oraz panią bibliotekarką Renatą Minkus wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem dr Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, autorem książek i ornitologiem, które odbyło się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku w ramach projektu „Zaczytane Opolskie” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.
Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, ponieważ zaproszony gość opowiadał o swojej niezwykłej pasji, jaką są ptaki, o podróżach w najdalsze zakątki świata oraz o książkach, które napisał.
Uczniowie zadawali pytania, a ci najbardziej aktywni otrzymali w prezencie wspaniałe albumy o ptakach wraz z autografem pisarza.
Pan Andrzej Kruszewicz zaapelował do wszystkich dorosłych, aby nie zabijali w dzieciach pasji, ale pomagali im je rozwijać.