AKCJA MISIE-RATOWNISIE!

Często podczas wypadku uczestnikami zdarzenia lub poszkodowanymi są dzieci. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wieki szok. W tych chwilach pocieszyć może ich pluszak. Stąd powstała inicjatywa stworzenia Akcji Miś-Ratowniś.

AkcjaMiś-Ratowniśpolega na zbiórce pluszaków w celu przekazania ich do zespołów ratownictwa medycznego. Dzięki temu, ratownik może przekazać misia dziecku, które uczestniczyło w wypadku, co złagodzi jego szok oraz pomoże w nawiązaniu szybszego kontaktu i uzyskania informacji.

Akcja zaczyna się dzisiaj ( 15.09.21r) i potrwa 2 tygodnie ( do 30.09.21r).

Prosimy o przynoszenie czystych i nie uszkodzonych maskotek ( nie muszą być nowe). Maskotki zbierane są w klasie do czystego worka lub kartonu i 30 września zostaną odebrane przez uczniów kl.8a oraz przekazane ratownikom medycznym.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji !!!

organizatorzy
uczniowie kl.8a opiekun Katarzyna Perniok