Karta rowerowa – pierwsze prawo jazdy

Jak co roku uczniowie  klas 4 naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu  na kartę rowerową. W pierwszym etapie  uczniowie musieli wykazać się  wiedzą z przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, znajomości znaków drogowych oraz pierwszej pomocy. Drugi etap to praktyczna jazda na rowerze, gdzie uczniowie musieli pokonać poprawnie tor przeszkód: przygotowanie roweru do jazdy,  ruszanie z miejsca przez bramkę wiszącą, przejazd między równoległymi liniami bez najechania na linię, skręcanie w prawo i w lewo, reagowanie na znaki drogowe, przejazd slalomem między pachołkami i deskę tarkę oraz zatrzymanie na linii mety.  Większość uczniów bez problemu zaliczyła test teoretyczny oraz praktyczny i otrzyma kartę rowerową. Gratulujemy wszystkim i życzymy  ,,szerokiej drogi na rowerowych szlakach.
Beata Lewandowska