Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2021 r.

Kangourou Sans Frontières
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

Konkursowi patronują:
Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Polskie Towarzystwo Matematyczne

Uczniowie z naszej szkoły w tym roku kolejny raz wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR” na szczeblu kraju. Ze względu na pandemię konkurs odbył się on-line 22 kwietnia 2021r. o godz. 9.00. Z powodu pracy zdalnej nie zostały przyznane tytuły.
Do konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY” w regionie opolskim przystąpiło łącznie 2883 uczniów, a z naszej szkoły 33 uczniów: 8 uczniów z klas drugich, 9 trzecioklasistów, 5 czwartoklasistów, 4 szóstoklasistów, 5 uczniów z klas siódmych i 2 uczniów z klas ósmych. Uczniowie doświadczyli przygody z matematyką.
Wysokie wyniki z naszej szkoły liczące się na tle kraju uzyskali uczniowie:
W kategorii Żaczek najlepszy wynik uzyskał Filarski Jacek kl. 2c (98,75p na 105p),
w kategorii Maluch – Marciniszyn Karol kl. 3b (120p na 120p), Smaga Helena kl. 4c (110p na 120p) i Adam Ptaszek kl. 4b (102,5p na 120p).
Wymienieni uczniowie dostali upominki od Organizatora konkursu. W pozostałych kategoriach, uczniowie nie uzyskali tak znaczących wyników. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania.
Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR 2022!

Dyrekcja, grono pedagogiczne
i koordynator konkursu Jolanta Klos