Ósmoklasisto – zobacz, zanim wybierzesz!

Drodzy Ósmoklasiści,

Mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam dwie szkoły, które są niewątpliwie jednymi z ciekawszych w ofercie edukacyjnej województwa opolskiego. Pierwsza z nich to Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, szkoła wielokrotnie nagradzana i bardzo dobrze wyposażona. Warto zaznaczyć, że Publiczne Technikum nr 5 prowadzone przez ten Zespół Szkół w rankingu Perspektyw (czasopismo akademickie) jest na 22 miejscu w kraju (!!!). Jest to bardzo duże wyróżnienie ponieważ w rankingu bierze udział aż 488 techników:
Zespół szkół prowadzi m.in. takie kierunki jak:
– technik elektryk
– technik informatyk
– technik teleinformatyk
– technik automatyk
– technik mechatronik

Druga szkoła to Zespół Szkół w Tułowicach. Szkoła z tradycjami, bardzo dobrym wyposażeniem kształcąca na kierunkach związanych z leśnictwem, ale nie tylko. Prowadzi również liceum z klasami: wojskową (klasa mundurowa) i sportową (piłka ręczna).
Film promocyjny poniżej.

Bardzo zachęcam do zapoznania się z ofertami szkół. Obie szkoły posiadają internat. Jeśli będziecie mieli pytania proszę pisać przez Librus lub Teams, na wszystkie odpowiem.

Łączę pozdrowienia,
Aleksandra Bobrowska

KLIK – Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu – prezentacja (plik w formacie pdf)