„POMYŚL, ZANIM WYŚLESZ” – 9 LUTEGO DNIEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

W lutym każdego roku, począwszy od roku 2004, z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest w ramach programu „Safer Internet” międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). W związku z powyższym w dniu 9 lutego br. już po raz siedemnasty na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Stowarzyszenie Insafe będące koordynatorem DBI na szczeblu międzynarodowym przygotowuje propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie.

1.Obejrzyj i zastanów się!

2. Przemyśl i wyciągnij wnioski!

3. Polecam! Posłuchajcie z rodzicami! Warto!

Słuchowisko: „Sieciaki – misja bezpieczny internet” na podstawie książki Łukasza Wojtasika. Historia powstania drużyny Sieciaków, czyli czwórki przyjaciół, którzy zostali powołani przez Sztuczną Inteligencję do walki z Sieciuchami i Czystym Złem- zagrożeniami czuhającymi w sieci.

Bądźcie uważni! Słuchajcie rodziców i nauczycieli!
Nie dajcie się zmanipulować i oszukać!

Pozdrawiam,
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia