Działamy dla klimatu

Serdecznie zapraszam do udziału w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu, które odbędą się 7 grudnia (poniedziałek) od godz. 9:00.

Problem śmieci dramatycznie narasta. Dlatego tak ważne są odpowiedzialne produkcja i konsumpcja oraz ponowne wykorzystywanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów. Okres świąteczny to właściwy czas na taką refleksję.
Czy wiemy, że produkcja śmieci wzrasta wtedy kilkukrotnie?

Stąd pomysł na kreatywne warsztaty:
– jak stworzyć coś z niczego – dać nowe życie starym przedmiotom!
– jak wykorzystywać śmieci – recykling w praktyce!
– jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne!
– jak przygotować świąteczne specjały w duchu zero waste!

W roli prowadzących warsztaty wystąpią popularni youtuberzy i blogerzy: Wojtek Kaczmarczyk, Anna Jaklewicz, Dominika Łabędzka i Paweł Wojtyga.

Każdy uczestnik, który weźmie udział w warsztatach oraz finałowym QUIZ-ie, ma szansę otrzymać materiał edukacyjno-promocyjny dla swojej szkoły.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy 7 grudnia o godz. 9:00 wejść na stronę www.dzialamydlaklimatu.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Warsztaty skierowane są do młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem warsztatów jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, partnerami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacja BOŚ.

Więcej informacji na stronie: www.dzialamydlaklimatu.pl

Zapraszam i zachęcam do udziału w wydarzeniu

Anna Radłowska