Uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy 1!

😀👩‍🎓👨‍🎓😀
25 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.
Do Pasowania przystąpili uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. Beatą Janicką, p. Jolantą Szczepańską, p. Magdaleną Krupicką oraz p. Katarzyną Reszko nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej. Uczniowie starannie przygotowali się do uroczystości na którą przybyli wraz z rodzicami. Oprócz bohaterów dnia w pasowaniu wzięli udział p.dyrektor Marek Tobiasz, z- ca burmistrza p. Roman Kamiński, oraz dyrektor Administracji Oświaty p. Elżbieta Pietrzykowska. Do szkolnej społeczności uczniów wprowadziły uczennice klasy czwartej, które przeprowadziły turniej wiedzy i umiejętności. Uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu, recytacji, a także przywiązania do ojczyzny. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie, po którym nastąpiło symboliczne padowanie wielkim ołówkiem.
Świętowanie pierwszaków zakończyło się pysznym poczęstunkiem w klasach.