Właśnie zakończyliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zabawa sztuką” prowadzony przez Panią Weronikę Markiewicz, Magdalenę Idasiak i Agnieszkę Bonczyńską. W ramach zajęć uczniowie uczęszczający na świetlicę klas starszych, świetlicę klas pierwszych, a także uczniowie klasy 1C poszerzali wiedzę dotyczącą sztuki, a także mogli sami stworzyć wyjątkowe prace plastyczne. Podczas całego roku wspólnie wykonaliśmy sześć zadań projektowych:
- „Perforowanie” – jedna z technik prac twórczych zaproponowanych przez Froebla. Aktywność polegała na nakłuwaniu papieru. Uczniowie w ten sposób wykonali piękne jesienne liście.
- „Ale to już było…” – „Idący człowiek” rzeźba Alberta Giacometti stanowiła inspirację dla dzieł z drucików kreatywnych i folii spożywczej (zadanie z edycji 2024/2025).
- „Sztuka starożytnego Egiptu. Hieroglify” – Po zapoznaniu się z historią pisma, a także rozmowie na temat wytwarzania papirusu, uczniowie mieli okazję zapisać swoje imiona pismem obrazkowym.
- „Malowanie plasteliną” – Uczniowie przy użyciu plasteliny malowali dzieła sztuki.
- „Autoportret” – Dzieci wykonały własne podobizny. Inspirację w tym wypadku stanowiły autoportrety znanych malarzy.
- „Dawne zapomniane zawody” – w oparciu o „Mleczarkę” Johannesa Vermeera poszerzyliśmy wiadomości o tym zawodzie, a następnie malowaliśmy na mleku przy pomocy barwników spożywczych.












