Sadzimy magnolię

Magnolia, która rośnie w rynku w Kluczborku, jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Obwieszcza początek wiosny i wówczas jest główną bohaterką wielu zdjęć.

Magnolia z kluczborskiego rynku jest bardzo okazała, a jej rozłożyste gałęzie rozpościerają się na kilkanaście metrów wokół.
Magnolie to już sprawdzony w Kluczborku krzew, dlatego urząd miejski wzbogaca liczbę okazów w mieście. Magnolie zostały posadzone m.in. na skwerze Dzierżona przy ul. Byczyńskiej i w parku.

Gmina realizując projekt dotyczący czystego powietrza, zakupiła nowe, które zostały zasadzone przed naszą szkołą. Dzięki nowym nasadzeniom przybędą w Kluczborku kolejne piękne magnolie.

Zapraszam do fotorelacji – magnolię sadzili uczniowie klasy VIII D, którzy w konkursie w ramach projektu „wychodzili” oczyszczacz powietrza.

Wychowawca klasy
Anna Radłowska