Dzień Eksperymentów

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2024r w naszej szkole został zorganizowany Dzień Eksperymentów.

Przygotowaniem tego wydarzenia zajęli się nauczyciele chemii i fizyki wspólnie z uczniami, Marcelina Warzecha 3c, Jakub Warzecha 5b, Natalia Lech 5b, Lena Wyskoczil 5b, Lilianna Płonkiewicz 5b, Lilianna Łobos 5b, Jan Zaczyk-5b, Nataniel Jakimowicz 5b, Florian Marweg 7c, Patryk Świątek 7c, Dawid Kamiński 7c, Franciszek Królikowski 7c, Roksana Gasińska 7c, Amelia Wiecha i Martyna Kulig 7d.

Uczniowie przedstawiali innym klasom 4c, 5c, 5a, 5b, 6a, 6c, 6d, 7b, 7c, 7a doświadczenia dotyczące różnych działów fizyki i chemii, na zajęciach z chemii pokazali jak z różnych produktów kuchennych powstaje tęcza lub na zajęciach z fizyki poznali działanie silników oraz dowiedzieli się co to nurek Kartezjusza.

Na koniec tego ciekawego dnia uczniowie wysnuli wniosek, że fizyka i chemia są z nami codziennie i przydaję się w życiu.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie atrakcji w tym dniu.