Czytanie na polanie – podsumowanie akcji czytelniczej

Po raz drugi nasza szkoła, PSP nr 5 z OI w Kluczborku, wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Czytanie na Polanie 2024”.

Skorzystaliśmy z pięknej pogody i w naturalnej scenerii czytaliśmy wybrane fragmenty ulubionych książek, rozmawialiśmy o gustach czytelniczych, dyskutowaliśmy na temat przeczytanych tekstów. Akcja „Czytanie na Polanie” była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i integracji naszej szkolnej społeczności.

W tym roku w akcji wzięły udział klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c, 6d, 8a oraz grupa dzieci z Ukrainy w ramach zajęć z języka polskiego. Uczniów przygotowały panie Urszula Baron – Gocha, Barbara Marchewa, Zdzisława Rybak , Wioleta Żehaluk – Niedźwiecka oraz Bożena Dąbrowska, która jest koordynatorem szkolnym akcji.

Bożena Dąbrowska