Jak współczesna młodzież spędza wolny czas?

To, w jaki sposób młodzi ludzie spędzają wolny czas, zależy od wielu czynników, takich jak: ich wiek lub zainteresowania.

  • oglądanie telewizji
  • słuchanie muzyki
  • korzystanie z Internetu
  • czytanie książek
  • uprawianie sportu
  • nauka (np. języki obce)

Młodzi ludzie najczęściej spędzają wolny czas ze znajomymi, oglądając telewizję, słuchając muzyki i korzystając z Internetu. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania młodzieży spędzaniem czasu wolnego w sposób aktywny, np. uprawiając sport, podróżując czy zwiedzając. Jest to spowodowane zmianą mentalności młodych ludzi, którzy coraz częściej traktują aktywność fizyczną i poznanie świata jako wartościowe formy spędzania czasu. Jednocześnie młode osoby coraz częściej mają dostęp do Internetu i sprzętu komputerowego, co pozwala im na spędzanie wolnego czasu w sposób, niestety bierny, np. oglądając filmy i seriale czy grając w gry komputerowe. Niezależnie od tego, w jaki sposób młodzi ludzie spędzają wolny czas, muszą mieć możliwość kształcenia swoich zainteresowania i umiejętności. Zabawa i rekreacja stanowią istotny element rozwoju psychofizycznego młodych ludzi, dlatego ważne jest, aby mieli oni możliwość spędzania czasu w sposób, który sprawia im przyjemność i pozwala na relaks.

Jednak nigdy nie można zapominać, żeby czas spędzony przed komputerem, nie był dłuższy od tego spędzonego w doborowym towarzystwie swoich rówieśników, np. na świeżym powietrzy-jeżdżąc na rowerze, rolkach czy hulajnodze.

Pamiętajcie! Czytać książki też można: w parku, na boisku czy na podwórku, szczególnie teraz, gdy ładna pogoda!
Polecamy! Zachęcamy!

Nina Dukiewicz 7b (tekst)
Paulina Radlok 7b (zdjęcia)