Wycieczka do Zakopanego klas 8A, 7D, 6C

Wtorek 21.05.2024r.
O godzinie 12.45 dojechaliśmy na miejsce spotkania z przewodnikiem, był nim przemiły ratownik górski-pan Marcin, po powitaniu zabrał nas na wycieczkę po Zakopanem, opowiadając ciekawe historie związane z tym miastem i jego mieszkańcami. Zwiedziliśmy Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach-Votum wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13maja 1981r., Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają najznakomitsi mieszkańcy Zakopanego. Kolejną atrakcją był wjazd na Gubałówkę. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Na górnej polanie podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Po tych zapierających dech w piersiach widokach wjechaliśmy kolejką linową na taras widokowy przy Wielkiej Krokwi – jest to najsłynniejsza skocznia narciarska stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na Zakopane. Tego dnia byliśmy także na Krupówkach. O godz. 18 zawitaliśmy w naszym pensjonacie, gdzie zostaliśmy bardzo mile przywitani przez gospodarzy. Po zakwaterowaniu w pokojach zeszliśmy na obiadokolację ,posiłek wyśmienicie smakował. Po posiłku mieliśmy czas na bilard i grę w piłkę nożną, spacer szlakiem papieskim, była równięż niespodzianka -ognisko i pieczenie kiełbasek , parę godzin później po wspólnych zabawach, zmęczeni położyliśmy się spać.

Środa 22.05.2024r.
Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania o godzinie 10.00 udaliśmy się do Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie .Podczas wykładu na temat poety ,jego życia i twórczości dowiedzieliśmy się, że Jan Kasprowicz szukał ukojenia oraz inspiracji w górach ,które przyciągały go jak magnes, dlatego kupił dom na Harendzie w Zakopanem. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Wadowic odwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego, Jana Pawła II, miejsce, w którym Karol Wojtyła przyszedł na świat. Następnie w pobliskiej kawiarni kupiliśmy papieskie kremówki, które niezmiennie przyciągają smakoszy z całej Polski.

Podczas tej wycieczki poznaliśmy uroki Tatr i Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.
Już następnego dnia ze strony rodziców i uczniów wpłynął postulat, aby tego typu wyjazdy były organizowane częściej, więc pozostaje nam przychylić się do tej prośby i już snuć plany wyjazdowe na kolejny rok szkolny.

Dziękujemy opiekunom: p. W.Niedźwieckiej, p.P.Michnik, p.C.Targosz, p.A.Radłowskiej, p.J. Mormol