ŁĄKA KWIETNA DLA HOSPICJUM

26 kwietnia br. zebrała się grupa szkolnych wolontariuszy: uczniowie, nauczyciele, ale także nauczyciele-emeryci, którzy poświecili swój wolny czas i stworzyli kawałek przepięknej oazy dla pacjentów z Hospicjum Świętego Ojca Pio w Smardach Górnych.

Najpierw uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, ale także uczniowie z klas siódmych i nie tylko, pozyskali fundusze na zakup nasion kwiatów i traw ze sprzedaży ciast, ciasteczek i deserów na szkolnym kiermaszu. Pieniądze przeznaczono na ogromne potrzeby hospicjum, bowiem ostatecznie znalazł się sponsor, a mianowicie Centrala Nasienna Kluczbork Sp. z o.o.. Wspomogli też: Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF sp. z o.o. z Maciejowa, które przekazało nasiona roślin miododajnych na ten cel oraz dzieci z klas:7b, 7d, 7a, 7c, 5b, 5c, które przyniosły część cebulek kwiatów wiosennych i bylin.

Firma Usługowa z Gotartowa nieodpłatnie przygotowała podłoże potrzebne do wykonania łączki. Natomiast całą ciężką pracę: wypielenia ziemi, wkopywania cebul i bylin, ozdobnych krzewów, siania nasion, podlewania itp. wykonały dzieci z klasy 7d: Martyna Idczak, Mateusz Mazur-Artion, Kacper Kocowicz, Szymon Kupidło pod opieką nauczycieli: Zofii Dziaczuk, Karoliny Koszeli, Andrzeja Dziaczuka. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Rabiedze, wieloletniej nauczycielce PSP nr 5 z OI w Kluczborku, obecnie emerytowanej nauczycielce za zaangażowanie i ogromną pomoc przy wykonaniu łączki.

Łączka przy Hospicjum Św. Ojca Pio w Smardach Górnych to prezent dla chorych, a jednocześnie cudna LEKCJA ŻYCIA dla młodych ludzi z naszej szkoły. Powstała na prośbę wspaniałej nauczycielki pani Bożeny Kalitan, której już nie ma wśród nas, ale kwiaty, które co roku wiosną zakwitną na tej łączce, będą nam o nie przypominały.

Dziękujemy WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE I W WYKONANIE TEGO ZADANIA.
Organizatorzy i wykonawcy