Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej – kl.6C,7D,8A

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu od początku swej działalności zajmuje się popularyzacją dawnej i współczesnej kultury ludowej regionu w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej. Prowadzona działalność edukacyjna, poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami muzealnymi, przybliża ekspozycję oraz ukazuje obraz życia w dawnej wsi śląskiej. Propagując świat wartości kultury tradycyjnej Śląska Opolskiego, poprzez działania kulturalno -oświatowe realizowane w muzeum.

Dnia 5 marca 2024r. uczniowie klas 6C,7D,8A uczestniczyli w lekcji muzealnej o charakterze warsztatowym, podczas zajęć uczestnicy zostali zapoznani z techniką batiku (pisania woskiem),pod czujnym okiem lokalnej twórczyni ludowej. Samodzielnie zdobiliśmy jajka wielkanocne, wykorzystując zdobytą wiedzę.

Bawiliśmy się świetnie, polecamy!!!
Uczniowie kl.6C,7D,8A
Opiekunowie: B.Lewandowska, A.Radłowska, C.Targosz, W.Niedźwiecka, P.Michnik