Lekcja biblioteczna w 5c – Pięciu nieudanych

6 lutego klasa 5c z opiekunkami udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zaplanowaną lekcję biblioteczną – Pięciu nieudanych. Spotkanie rozpoczęła pani z biblioteki, która odczytała nam historię o pięciu nieudanych. Ich losy mogliśmy także śledzić na kolejno wyświetlanych slajdach. Potem odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali różnorodne zadania związane z poznanym utworem. Pracowali w grupach metodą tzw. karuzeli. Po zrobieniu wszystkich zadań podsumowaliśmy zajęcia. I okazały się one bardzo wartościowe i pouczające, bo dzieci doszły do wniosku, że nie zawsze perfekcyjni ludzie są idealni, a nieperfekcyjni mają czasem bardzo wiele zalet. Były to pouczające zajęcia , za które bardzo dziękujemy Bibliotece Publicznej.

Bożena Dabrowska
Karolina Koszela