„Lekcje z Temidą”

„Lekcje z Temidą” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowana postawa proobywatelska.

Bardzo ważne jest budowanie w młodych zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości.

Wśród prowadzących zajęcia byli adwokaci, radcy prawni, a także doktorzy nauk prawnych.

Zajęcia w ubiegłym roku szkolnym były prowadzone w ówczesnej klasie  8b oraz obecnych 5a i 5c.
Dotyczyły różnej tematyki, a ich nadrzędnym celem było
uświadamiania uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników, a tym samym zwiększanie bezpieczeństwa w szkołach.

To były bardzo pożyteczne i ciekawe zajęcia.

Kilka dni temu szkoła otrzymała podziękowanie za udział w programie.
Poniżej jego treść :

Szanowna Dyrekcjo,
Szanowni Państwo,

Ostatnia edycja ogólnopolskiego programu finansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości pn. „Lekcje z Temidą” dobiega końca.

W ramach podziękowania za udział Państwa Szkoły w naszych zajęciach, na adres szkoły zostanie wysłana paczka z materiałami dla szkoły.

Jeszcze raz w imieniu naszym oraz naszych wykładowców dziękujemy za wspólną przygodę z prawem i życzymy powodzenia, wytrwałości oraz wielu sukcesów.

Z poważaniem,

Zespół Programu „Lekcje z Temidą”

Bożena Dąbrowska