Mikołajki z Błękitnym Psem

6 grudnia z okazji mikołajek klasy: 7b, 6a i 6d pojechały na wycieczkę do Teatru Polskiego we Wrocławiu, a następnie na jarmark świąteczny. Opiekowały się nami panie: Urszula Baron-Gocha, Zofia Dziaczuk, Patrycja Pietrzykowska, Magdalena Musiał-Krupicką i Aleksandra Protter.
Celem wycieczki była wizyta w teatrze, w którym obejrzeliśmy spektakl Błękitny Pies – adaptacja książki Beaty Majchrzak pt. Opowieść o Błękitnym Psie. W przedstawieniu głównymi bohaterami byli: Błękitny Pies, Basia, Kocica, Zosia, Stara Lokomotywa, Tomek, Motyl Modraszek, Konik Polny i Staś. Dzieci miały różne problemy, a Niebieski Pies opowiadał im historię, o tym co je trapiło, aby poczuły się lepiej i odnalazły siebie.
Akcja rozgrywała się w świecie realnym i równoległym do niego – świecie baśniowym. Postacie ze świata fantastycznego były odpowiednikami dzieci ze świata realnego. Dzięki opowieściom Błękitnego Psa każde z czwórki dzieci uwierzyło w siebie i spojrzało na swój problem z innej perspektywy.
Stwierdziliśmy jednogłośnie, że spektakl był nadzwyczaj interesujący, poruszał ważne w tych czasach problemy oraz posiadał bardzo wartościowe treści. Zachwyciły nas cudne dekoracje i stroje bohaterów. Mogliśmy także porozmawiać z aktorami grającymi główne role i zadać im pytania dotyczące: teatru, sztuki i warsztatu aktorskiego.
Po zakończonym przedstawieniu pojechaliśmy na ciepły posiłek do McDonalda, po którym poszliśmy obejrzeć Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku. Piliśmy gorącą czekoladę, jedliśmy świąteczne smakołyki, a także zakupiliśmy pamiątki.
Wycieczka była wyjątkowa i bardzo interesująca.
Paulina Radlok, kl.7B