WYCIECZKA NAUKOWO-ROZRYWKOWA馃槉

Dnia 23.11.23r. uczniowie mojej klasa: 6a wraz z klasami 6d i 7b pod opiek膮 Nauczycielek odwiedzili Zaczarowany 艢wiat w Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu.
Brali艣my udzia艂 w ciekawych warsztatach w dziedzinie: chemii, fizyki, astronomii. Najbardziej podoba艂o mi si臋 na zaj臋ciach, na kt贸rych robi艂em r贸偶ne eksperymenty, np. tworzy艂em wulkan z wody oczyszczonej i myd艂a, a tak偶e ba艅ki mydlane, kt贸re nie p臋ka艂y, kiedy si臋 ich dotkn臋艂o. P贸藕niej uczestniczy艂em w zaj臋ciach fizyki na temat przyci膮gania si臋 艂adunk贸w elektrostatycznych.
Zaciekawi艂o mnie, gdy pani prowadz膮ca pokaza艂a nam, co si臋 dzieje z naszym m贸zgiem, kiedy 艂adujemy telefon kom贸rkowy blisko g艂owy. Ostrzeg艂a nas, aby tego nie robi膰, poniewa偶 jeste艣my wtedy pobudzeni, a m贸zg jest ca艂y czas gotowy do dzia艂ania i wcale nie odpoczywa.
Po dw贸ch godzinach intensywnej nauki mieli艣my przerw臋 艣niadaniow膮, po czym doskonalili艣my nasze logiczne my艣lenie, rozwi膮zuj膮c 艂amig艂贸wki i uk艂adaj膮c puzzle.
Kolejnym punktem wycieczki by艂 McDonalds, gdzie zjedli艣my posi艂ek, a potem wr贸cili艣my do Kluczborka.
Bardzo podoba艂a mi si臋 ta wycieczka, poniewa偶 do艣wiadczy艂em wielu ciekawych eksperyment贸w, dowiedzia艂em si臋 nowych rzeczy, kt贸re z pewno艣ci膮 przydadz膮 mi si臋 w 偶yciu oraz sp臋dzi艂em mi艂o czas z kolegami i kole偶ankami.
Miko艂aj Gocha 6a

Wycieczka do Centrum Nauki i Eksperymenty RCRE
Zaczarowany 艢wiat w Opolu.

23 listopada 2023 roku, pi臋knego, jesiennego dnia wraz z dwoma sz贸stymi klasami pojechali艣my na wycieczk臋 do Centrum Nauki i Eksperymenty RCRE Zaczarowany 艢wiat w Opolu.
O godzinie 7.15 wszystkie klasy zebra艂y si臋 na holu szko艂y, gdzie by艂a um贸wiona zbi贸rka. Po 20 minutach wsiedli艣my do autobusu i wyruszyli艣my w drog臋. W autobusie nagrywali艣my filmiki dla naszej wychowawczyni, kt贸ra nie mog艂a z nami pojecha膰.
Gdy dojechali艣my na miejsce, udali艣my si臋 do Centrum Nauki i Eksperymentu, gdzie czeka艂y przygotowane dla nas zadania. Przy wej艣ciu przywita艂y nas panie, kt贸re zapozna艂y nas z planem zaj臋膰.
Na pocz膮tku z ciekawo艣ci膮 obejrzeli艣my film o zwierz臋tach i przyrodzie. Nast臋pnie udali艣my si臋 na zaj臋cia, gdzie poznali艣my urz膮dzenie hydrostatyczne i przy wykorzystaniu ekotester贸w przeprowadzili艣my badanie r贸偶nych rodzaj贸w wody. Bardzo nam si臋 te zaj臋cia podoba艂y, poniewa偶 poznali艣my wiele ciekawostek dotycz膮cych wody. Po eksperymentach z wod膮 mieli艣my 30-minutow膮 przerw臋 na posi艂ek.
Kolejne zaj臋cia zwi膮zane by艂y z fizyk膮, Pani przedstawi艂a nam eksperyment z balonem, przegl膮dali艣my si臋 w lustrach, kt贸re zniekszta艂ca艂y nasze sylwetki, a tak偶e mieli艣my okazj臋 usi膮艣膰 na krze艣le z kolcami. Na tych zaj臋ciach by艂o wiele emocji i du偶o 艣miechu.
Nast臋pnie przeszli艣my do sali z zagadkami. Zostali艣my podzieleni na grupy, usiedli艣my przy stolikach i rozwi膮zywali艣my zagadki, potrzebne do odgadni臋cia has艂a, aby otworzy膰 walizk臋, w kt贸rej znajdowa艂y si臋 kolejne zadania. Grupa, kt贸ra jako pierwsza rozwi膮za艂a wszystkie zagadki, otrzyma艂a has艂o do wielkiej skrzyni z nagrod膮. W skrzyni znajdowa艂y si臋 dyplomy dla zwyci臋skiej dru偶yny.
Ostatnie zaj臋cia odby艂y si臋 w pracowni chemicznej. Dostali艣my bia艂e fartuchy, kt贸re chroni艂y nas przed pobrudzeniem si臋 w trakcie eksperyment贸w. Na pocz膮tku pani opowiada艂a nam o substancjach i o eksperymencie, kt贸ry mieli艣my wykona膰, a p贸藕niej nam w nim pomaga艂a.
Oko艂o godziny 14.00 wsiedli艣my do autobusu i udali艣my si臋 do naszej ulubionej restauracji, kt贸r膮 jest Mc Donald s. Kiedy ka偶dy zjad艂 sw贸j posi艂ek, wyruszyli艣my
do domu.
Uwa偶am, 偶e by艂a to udana i niezapomniana przygoda. Polecam to miejsce, ka偶demu, kto lubi ciekawie sp臋dza膰 czas, odkrywa膰 tajemnice natury, samodzielnie przeprowadza膰 do艣wiadczenia i 艣wietnie si臋 przy tym bawi膰.
Aleksandra Czerewko, kl.7B