Poznajemy historię Kluczborka

W dniu 10 listopada klasa 6c wraz z wychowawczynią panią Celiną Targosz wybrała się na wycieczkę po Kluczborku z przewodnikiem panem Krzysztofem Adamskim.

Klasa poznała historię Kluczborka i jego herbu. Wycieczka rozpoczęła się nad Stawem Kościuszki i wszyscy przeszli pod najstarszą budowlę w Kluczborku – Kościół Ewangelicko-Augsburski pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela. Niestety uczniowie nie mogli go zwiedzić od środka, ale za to zapoznali się z jego historią. Następnie szóstoklasiści udali się na kluczborski rynek przed zabytkowy Ratusz, właśnie tam dowiedzieli się o historii herbu Kluczborka. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem była tablica upamiętniającą hitlerowski obóz jeniecki w Kluczborku w latach 1939-1942 umieszczona na ścianie budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po zakończonym zwiedzaniu klasa poszła wraz z wychowawcą na warsztaty do Muzeum im. Jana Dzierżona. Uczniowie mieli na zadanie wykonać z kawałków kartonu i z plasteliny herb Kluczborka. Po zakończonych warsztatach klasa wróciła do szkoły.

Wszystkim uczniom wycieczka bardzo się podobała.

Hanna Bury 6c