Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY – weź udział w konkursie!

KONKURS DLA KLAS I-VIII

Realizując projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zapraszamy uczniów naszej szkoły do konkursu pt. Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY

Organizatorem konkursu jest Biblioteka szkolna przy PSP nr 5 z O.I. w Kluczborku.

Zadanie konkursowe polega na przebraniu się za ulubionego bohatera ( bohaterów) książki, przygotowaniu odpowiedniej scenografii pasującej do danej lektury i wykonaniu fotografii.

Uczestnicy: klasy I-VIII

Warunki udziału:

1. Wykonanie przebrania według własnego pomysłu i projektu z materiałów ogólnie dostępnych
  2. Każda z postaci powinna posiadać charakterystyczny dla niej rekwizyt, przedmiot, rozpoznawalny szczegół wyglądu.
  3. Sfotografowanie się w kostiumach i przesłanie zdjęcia na adres mailowy organizatora.
  4. Zgłoszenie klas wymaga dostarczenia drogą elektroniczną zdjęcia konkursowego oraz metryczki: klasa oraz tytuł prezentowanej książki.
  5. Prace – zdjęcia konkursowe w formie elektronicznej należy przesłać w terminie do 6.12.2023 r. na adres e-mail (przesłany wychowawcom) .

Dodatkowych informacji udziela: Małgorzata Kwiatkowska.

Cele konkursu:
    promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ,
    rozbudzanie zamiłowania do książek,
    rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,
    pogłębienie umiejętności plastycznych i manualnych,
    inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii,
    podnoszenie kultury czytelniczej uczniów.

Małgorzata Kwiatkowska
Renata Minkus