Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 16.10.23r.-20.10.23r.  nasza szkoła kolejny raz wzięła udział Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek pod hasłem ,,Myślę, rozumuję, programuję”.
To tydzień w którym uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 mogą poznać nowe pomysły, tworzyć coś wspólnie, zdobywać nowe umiejętności i dzielić się doświadczeniami. Wszystkie technologie cyfrowe opierają się na kodzie. Nauka programowania zapewnia uczniom przewagę w tym cyfrowym świecie – dzięki czemu pomaga go kontrolować, zmieniać, a nawet ulepszać.
Uczniowie klas 1-3 na Edukacji Informatycznej a klas 4-8 na Informatyce i Technice ćwiczyli kodowanie na stronach Code.org i Blockly.games jak również w programach Scratch i Baltie tworzyli  projekty, gry, animacje czy programy rysujące figury. Zajęcia odbywały się również bez użycia komputerów na planszach i kartkach papieru, gdzie uczniowie odkodowywali rysunki lub je kodowali.
Tydzień kodowania na pewno pomógł  uczniom lepiej zrozumieć otaczający świat jak i  zrealizować swoje cyfrowe pomysły oraz  zyskać praktyczne umiejętności na całe życie.
Nauczyciele prowadzący zajęcia: p.Beata Kot, p.Krzysztof Kieslich, p.Beata Lewandowska.