Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Aleksander Fredro

Pod koniec września obchodzony był w całej Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole także obchodziliśmy ten dzień, łącząc go z rokiem Aleksandra Fredy.

W klasach 4c, 5a i 5c uczniowie mieli za zadanie przygotowanie wybranego tekstu A. Fredy i głośne odczytanie go na lekcji języka polskiego. Wysłuchaliśmy takich utworów „Dwa koguty”, „Bajkę o sowie”, „Pawła i Gawła”, „Zemstę”, „Małpę w kąpieli”, „Bajeczkę o osiołku”, „Do jenerała…”.

To była świetna okazja do poznania utworów A. Fredry i okazja do głośnego czytania.

Bożena Dąbrowska