Miting lekkoatletyczny

W dniu 13 września na terenie kluczborskiego ogólniaka odbył się miting lekkoatletyczny na uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego. Została zaproszona liczna grupa gości: Burmistrz Jarosław Kielar, Wiceburmistrz Roman Kamiński, Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i wielu ważnych osobowości.

Dużo się działo. Był przelot samolotu, grupa taneczna, symboliczny bieg sztafetowy w wykonaniu zaproszonych gości i uczniów. Ogólna rozgrzewka przeprowadzona przez Jakuba Buchwalda, Mistrza Polski U20 w pchnięciu kulą i Maję Ziółkowską uczennicę LO. Następnym punktem imprezy były sztafety mieszane szkół podstawowych. Uczniowie i uczennice klas szóstych, siódmych i ósmych startowali w swoich rocznikach na dystansie 4×300 metrów. Na uroczystości nie zabrakło też grupy naszych uczniów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując trzecie i czwarte miejsce. Nie było przegranych, każdy został nagrodzony, było bardzo sympatycznie.

Reprezentacje PSP 5:
klasy 6: Michał Dokupil, Kamila Bereta, Karol Marciniszyn, Natalia Ira
klasy 7: Wojtek Kurpet, Aleksandra Czerewko, Mateusz Sobczak, Emilia Pianka

Punktem kulminacyjnym całej imprezy była rywalizacja lekkoatletyczna uczniów szkół średnich, którzy mogli się sprawdzić w biegach krótkich, średnich, długich, w skoku w dal i także w sztafetach.

Jednym z głównych celi, to propagowanie wśród młodzieży sportu w każdej postaci, a lekkoatletyka to KRÓLOWA. Bardzo sympatyczną, propagującą lekkoatletykę osobowością na imprezie była obecność Janusza Trzepizura Mistrza Polski w skoku wzwyż w latach 1981-83, reprezentanta Polski na olimpiadach (więcej inf. wujek google, zapraszam do poczytania).

Zapraszam do pooglądania zdjęć.
M. Maciągowska