Zwierzęta w literaturze

Dzisiaj uczniów klas VIA i VIIB odwiedzili niezwykli goście, a mianowicie Costa – suczka rasy Border Collie oraz jej opiekunka i trenerka Natalia Radlok – absolwentka naszej szkoły, a obecnie uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach, na kierunku technik weterynarii.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie naszej szkoły omawiali książki, których bohaterami były zwierzęta, a także dyskutowali o swoich pasjach i talentach, które należy doskonalić i rozwijać, dlatego Costa i jej treserka to świetny przykład przyjaźni człowieka i zwierzęcia, a jednocześnie pokaz wspaniałej współpracy, zrozumienia i akceptacji. Natalia od zawsze uwielbiała zwierzęta, a teraz stały się one jej pasją.

Dzieci zobaczyły pokaz sztuczek treserskich, a jednocześnie same mogły wziąć udział w ćwiczeniach, podczas których rzucały frisbee i szkoliły pieska. Zarówno młodzi ludzie, jak i Costa doskonale się bawili.

Taka lekcja to doskonałe zajęcia integracyjne, a przy okazji było dużo śmiechu i zabawy.
Bardzo dziękujemy Coście i młodej trenerce oraz życzymy im wielu sukcesów

Urszula Baron-Gocha, Barbara Marchewa, Aleksandra Protter